Skip to main content

رویداد ارائه نیازهای فناورانه شرکت فراب در حوزه آب و انرژی ، بیست و یکم مهر ماه ۱۳۹۸ همزمان با دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.
شرکت فراب (سهامی خاص) در سال ۱۳۷۱، فعالیت رسمی خود را به عنوان پیمانکار عمومی احداث نیروگاه‌های آبی در ایران آغاز نمود. در سال ۱۳۸۳، با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت فراب در حوزه احداث نیروگاه‌های آبی در کشور، با توجه به محدود شدن پتانسیل رشد آتی بازار پروژه‌های برق آبی در ایران و ظرفیت و توانایی فنی و مهندسی و اجرایی در فراب برای ورود به سایر حوزه‌های زیربنایی، فراب را بر آن داشت تا عقد قراردادهای احداث نیروگاه‌های آبی در خارج از ایران و ورود به حوزه طرح‌های نفت، گاز و پتروشیمی و نیروگاه حرارتی را به عنوان هدف استراتژیک خود تعیین و فعالیت‌های خود را در این راستا برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی کند.
در سال ۱۳۸۹، وجود ظرفیت مناسب در کشور در زمینه صنایع ریلی و فقدان وجود پیمانکاران عمومی داخلی شناخته شده و توانمند برای پاسخ‌گویی به این نیاز و همچنین وجود توانمندی‌های اثبات شده فراب برای اجرای طرح‌های زیربنایی، زمینه‌ساز ورود این شرکت به حوزه اجرای طرح‌های صنعت ریلی شد.
تعریف پروژه کنتورهای هوشمند برق در کشور و بازار رو به رشد این حوزه با توجه به جدید بودن فناوری آن در دنیا، فراب را برآن داشت تا به این حوزه نیز به عنوان یکی از حوزه‌های جدید کسب و کار خود توجه کرده و در آن نقش‌آفرین باشد.
بحران آبی در کشور و تعریف پروژه‌های متعدد در این حوزه نیز فراب را بر آن داشت تا به حوزه آب و فاضلاب وارد شود.
همچنین از سال ۱۳۷۹ تاکنون شرکت‌های مختلفی در گروه فراب به منظور تکمیل زنجیره ارایه خدمات شرکت فراب به کارفرمایان تاسیس شدند:

  • شرکت ساخت تجهیزات فراب: مدیریت ساخت تجهیزات پروژه‌های زیربنایی
  •  شرکت ساختمان و نصب فراب: نصب و پیش‌راه‌اندازی پروژه‌های زیربنایی
  •  شرکت بهره‌برداری و نگه‌داری فراب: راه‌اندازی پروژه‌های زیربنایی و بهره‌برداری و نگه‌داری از نیروگاه‌ها
  • شرکت ناردیس طرح‌های انرژی و شرکت نفت و گاز فراب: اجرای پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی

در این رویداد نیازهای شرکت فراب در هفت حوزه مهندسی و نظارت، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی پایپینگ، مهندسی ساختمان، مهندسی فرایند، مهندسی کنترل و ابزار دقیق ارائه خواهد شد. از جمله فناوری هایی که برای برطرف کردن این نیازها مورد استفاده خواهد بود فناوری های رنگ و رزین، پلیمرهای پیشرفته، پوشش های فوق سخت فلزی، انرژِیهای نوین، نانو پوشش ها و تصفیه آب است.
رویداد ارائه نیازهای فناورانه شرکت فرآب که با همت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو طراحی شده است، یکشنبه ۲۱ مهرماه ساعت ۱۰ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران، سالن شماره ۵ (ملل)، کارگاه شماره یک برگزار می شود.
اساتید، فناوران و دانشجویان محترم میتوانند با حضور در رویداد و آشنایی با جزئیات نیازهای ارائه شده ، راهکارهای پیشنهادی خود را در جلسات B2B که در انتهای رویداد برگزار خواهد شد مطرح نمایند.
علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی https://evnd.co/MGKvq مراجعه و یا با دبیرخانه رویداد با شماره ۷۶۲۵۱۰۹۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

AmirAdmin

Author AmirAdmin

More posts by AmirAdmin
error: