ارائه نیاز فناورانه: کاهش دمای ابری شدن پارافین

توسط مهر 7, 1400 مهر ۱۰ام, ۱۴۰۰ نیازهای فناورانه صنایع

رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنایع شوینده از سلسله رویدادهای تاب‌آوری و رقابت‌پذیری زنجیره‌ ارزش می‌باشد که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 18 مرداد ماه 1400 برگزار گردید.

در جریان برگزاری این رویداد، ایوان فناوری و نوآوری افرا با همکاری پارک علم و فناوری قزوین اقدام به شناسایی نیازمندی‌ها و اولویت‌های فناورانه زنجیره ارزش صنایع شوینده نموده‌اند. اکنون با هدف ارتقای بهره‌وری صنعت با راهکارهای فناورانه، از تمامی فناوران دعوت می‌گردد تا در صورت دارا بودن توان فنی برای حل چالش، پیشنهادات فنی خود را از طریق پست الکترونیک Info@afrainnovation.com ارسال نمایند.

شرح مسئله

ناخالصی‌های موجود در پارافین در دماهای پایین موجب ایجاد کدورت در پارافین می‌گردند. به این حالت اصطلاحاً ابری شدن پارافین گفته می‌شود. برای رفع این مشکل نیاز است ناخالصی‌های عامل ایجاد کدورت از پارافین حذف شوند.
در حال حاضر این ماده با عنوان پارافین مایع بهداشتی تامین می‌شود. این محصول کاملاً بدون بو، طعم و بی رنگ می‌باشد و از ثبات خواص بالایی در طول زمان برخوردار است. خواص فیزیکی و شیمیایی آن پایدار بوده و با گذشت زمان تغییر نمی‌کند.
محصول پارافین مایع از لحاظ ویژگی‌ها، کلیه استانداردهای فارماکوپهUSP , BP و همچنین استاندارد FCC را دارا بوده و در گرید دارویی و خوراکی تولید می‌گردد. صنعت سالانه 500 تن پارافین مایع بهداشتی از یکی از شرکت‌های داخلی تهیه می‌کند.
به دلیل قیمت بالای پارافین، صنعت تمایل دارد به روش تولید این محصول دست یابد. از جمله گلوگاه‌های موجود در مسیر رفع این نیاز کسب دانش خالص‌سازی پارافین می‌باشد.

عنوان نیازمندی

کاهش دمای ابری شدن پارافین

نام کارگزار

ایوان فناوری و نوآوری افرا

مهلت ارسال پیشنهادات

1400/07/20

ارسال پیشنهادات

Info@afrainnovation.com

شماره تماس

021-76251097