اولین پلتفرم شناور اقیانوسی انرژی باد، خورشید و امواج را ذخیره می‌کند

توسط خرداد 8, 1399 اخبار فناوری

استارتاپ آلمانی «SINN Power» می‌خواهد جدیدترین پلتفرم ماژولار شناور خود را برای اولین بار در همین تابستان به آب بیندازد. این پلتفرم یک پنل خورشیدی را با توربین‌های بادی و مکانیزم جذب نیروی موج ادغام می‌کند تا یک پلتفرم ۳ در ۱ همه کاره را برای تولید انرژی‌های پاک ساخته باشد.

این استارتاپ قرار است پلتفرم ماژولار انرژی‌های پاک خود را در ساحل یونان به آب بیندازد. البته ایده کلی تبدیل انرژی موج به برق، ایده جدیدی نیست و پیش از نیز ایده‌های مشابه را دیده بودیم. موضوعی که پلتفرم این استارتاپ آلمانی را متمایز می‌کند، ماژولار بودن آن است. بدین صورت پیمان‌کاران می‌توانند بسته به نیاز خود و شرایط محیطی، بخش‌های مورد نیاز آن را جدا کرده و به صورت مجزا آن را برپا کنند.

دکتر فیلیپ زین (Philipp Sinn) بنیانگذار این استارتاپ می‌گوید:

« طراحی ماژولار همواره یکی از المان‌های اصلی ما برای توسعه تکنولوژی‌های شناور بوده که اجازه می‌دهد در کنار انعطاف‌پذیری، کاربردهای مختلفی را نیز داشته باشیم. این پلتفرم می‌تواند انرژی لازم برای جزایر مختلف در دنیا را تامین کند و به مزارع بادی شناور نیز کمک‌رسانی کند.»

سنسورهای این پلتفرم و تمامی تجهیزات الکتریکی آن که داده‌ها را به مراکز پردازشی می‌فرستد از IP68 پشتیبانی می‌کنند و در صورتی که مشکلاتی به وجود بیاید، آن‌ها را پیش از وقوع از بین می‌برد. همچنین این استارتاپ نگاهی دقیق‌تر و جزئی‌تر به توان خروجی داشته که به آن‌ها اجازه می‌دهد پلان سرویس‌دهی پلتفرم را برای مشتری‌های آینده بهینه کرده و این کار در نهایت به آن‌ها اجازه می‌دهد از خسارات احتمالی پیش رو جلوگیری کنند.اولین پلتفرم شناور اقیانوسی انرژی باد، خورشید و امواج را ذخیره می‌کند

مشخصات فنی این پلتفرم نیز در نوع خود جالب است. هر واحد این پلتفرم از ۴ تبدیل کننده انرژی موج تشکیل شده است. برای مکان‌هایی که موج‌های کمتری دارند، واحدها می‌تواند به ردیفی از سلول‌های فوتوولاتائیک ۲۰ کیلو واتی مجهز شوند. به صورت مشابه ۴ توربین بادی ۶ کیلو واتی نیز به هر واحد اضافه می‌شود و نهایت ۳ بخش با هم همراه می‌شوند.

گام بعدی این شرکت، شناور سازی این پلتفرم برای نشان دادن توانایی‌های پلتفرم SINN Power است. تاکنون نیز بسیاری از مقامات سیاسی اروپایی از این ساخته استارتاپ دیدن کرده‌اند.

منبع : Interesting Engineering

مطالب مرتبط :