ارائه نیاز فناورانه: سنتز سدیم لوریل سارکوزینات

رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنایع شوینده از سلسله رویدادهای تاب‌آوری و رقابت‌پذیری زنجیره‌ ارزش می‌باشد که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 18 مرداد ماه 1400 برگزار گردید.

در جریان برگزاری این رویداد، ایوان فناوری و نوآوری افرا با همکاری پارک علم و فناوری قزوین اقدام به شناسایی نیازمندی‌ها و اولویت‌های فناورانه زنجیره ارزش صنایع شوینده نموده‌اند. اکنون با هدف ارتقای بهره‌وری صنعت با راهکارهای فناورانه، از تمامی فناوران دعوت می‌گردد تا در صورت دارا بودن توان فنی برای حل چالش، پیشنهادات فنی خود را از طریق پست الکترونیک Info@afrainnovation.com ارسال نمایند.

شرح مسئله

سدیم لوریل سارکوزینات که به عنوان سارکوزیل هم شناخته می‌شود یک سورفاکتانت آنیونی است و به عنوان عامل کف‌کننده و پاک‌کننده در شامپو، کف اصلاح، خمیردندان و محصولات شستشوی فوم استفاده می‌شود.
فرمول شیمیایی ماده C15H28NNaO3 می‌باشد.
این ماده از منابع خارجی تامین می‌شود و از جمله دلایل طرح این نیاز کاهش وابستگی به منابع خارجی و جلوگیری از خروج ارز است که به کاهش هزینه تولید منجر خواهد شد.
صنعت تمایل دارد به فرمولاسیون و روش تولید این محصول دست یابد. از جمله گلوگاه‌های موجود در مسیر رفع این نیاز کسب دانش فرمولاسیون و سنتز ماده در حجم بالا می‌باشد.

عنوان نیازمندی

سنتز سدیم لوریل سارکوزینات

نام کارگزار

ایوان فناوری و نوآوری افرا

مهلت ارسال پیشنهادات

1400/07/20

ارسال پیشنهادات

Info@afrainnovation.com

شماره تماس

021-76251097