ارائه نیاز فناورانه: سنتز امولسیفایر ایزولن مورد استفاده در کرم بهداشتی

رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنایع شوینده از سلسله رویدادهای تاب‌آوری و رقابت‌پذیری زنجیره‌ ارزش می‌باشد که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 18 مرداد ماه 1400 برگزار گردید.

در جریان برگزاری این رویداد، ایوان فناوری و نوآوری افرا با همکاری پارک علم و فناوری قزوین اقدام به شناسایی نیازمندی‌ها و اولویت‌های فناورانه زنجیره ارزش صنایع شوینده نموده‌اند. اکنون با هدف ارتقای بهره‌وری صنعت با راهکارهای فناورانه، از تمامی فناوران دعوت می‌گردد تا در صورت دارا بودن توان فنی برای حل چالش، پیشنهادات فنی خود را از طریق پست الکترونیک Info@afrainnovation.com ارسال نمایند.

شرح مسئله

امولسیفایرها دارای ماهیت دوگانه هستند، به این صورت که یک طرف آنها خاصیت آب دوستی و طرف دیگر خاصیت روغن دوستی دارد. توسط این ویژگی امولسیفایر می‌تواند با هر دو فاز آبی و آلی ارتباط شیمیایی ایجاد کرده و به عنوان یک رابط بین این دو فاز عمل کند. این امر موجب می‌شود که امولسیون پایدار بماند و فازها از یکدیگر جدا نشوند.
امولسیون ایزولن‌ها کاربردهای گسترده‌ای در فرمولاسیون کرم‌های بهداشتی دارند. ایزولن برای فرمولاسیون کرم‌ها و لوسیون‌های آرایشی و بهداشتی مناسب است.
ایزولن یک امولسیفایر طبیعی آب در روغن (W/O) با انعطاف پذیری بالا در فرمولاسیون است که حتی در غلظت های کم امولسیفایر (2 تا 3 درصد) نیز خواص تثبیت‌کننده امولسیون عالی را ارائه می‌دهد.
این امولسیفایر فاقد پلی‌اتیلن‌گلایکول (PEG) بوده و حس خوشایند و بدون چربی را برای پوست ایجاد می‌کند. این امر به ویژه برای فرمولاسیون لوسیون‌های کم چسبناک آب در روغن با محتوای بسیار کم فاز روغن (18 تا 20) طراحی شده است.
در این نیاز، سنتز "ماده ایزولن"، با کاربرد امولسیون‌ساز در فرمولاسیون کرم‏‌های بهداشتی مدّنظر قرار دارد.
در حال حاضر به دلیل عدم وجود دانش فنی تولید در ایران، سالانه 200 تن ماده ایزولن به کشور وارد می‌گردد. از جمله دلایل طرح این نیاز کاهش وابستگی به منابع خارجی و جلوگیری از خروج ارز است که به کاهش هزینه تولید منجر خواهد شد.
از جمله گلوگاه‌های موجود در مسیر رفع این نیاز کسب دانش فرمولاسیون و سنتز ماده در حجم بالا می‌باشد.

عنوان نیازمندی

سنتز امولسیفایر ایزولن مورد استفاده در کرم بهداشتی

نام کارگزار

ایوان فناوری و نوآوری افرا

مهلت ارسال پیشنهادات

1400/07/20

ارسال پیشنهادات

Info@afrainnovation.com

شماره تماس

021-76251097