ارائه نیاز فناورانه: سنتز اسانس‌های تجاری در محصولات بهداشتی

رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنایع شوینده از سلسله رویدادهای تاب‌آوری و رقابت‌پذیری زنجیره‌ ارزش می‌باشد که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 18 مرداد ماه 1400 برگزار گردید.

در جریان برگزاری این رویداد، ایوان فناوری و نوآوری افرا با همکاری پارک علم و فناوری قزوین اقدام به شناسایی نیازمندی‌ها و اولویت‌های فناورانه زنجیره ارزش صنایع شوینده نموده‌اند. اکنون با هدف ارتقای بهره‌وری صنعت با راهکارهای فناورانه، از تمامی فناوران دعوت می‌گردد تا در صورت دارا بودن توان فنی برای حل چالش، پیشنهادات فنی خود را از طریق پست الکترونیک Info@afrainnovation.com ارسال نمایند.

شرح مسئله

اسانس‌ها از یک سری ترکیبات پیچیده ساخته شده‌اند که از نظر ترکیبات شیمیایی با یکدیگر تفاوت دارند و در حقیقت انواع ترکیبات آلی از قبیل هیدروکربن‌ها، الکل‌ها، کتون‌ها، آلدئیدها، اترها، استرها، اکسیدها و غیره در روغن فرار یافت می‌شود.
صنعت متقاضی از اسانس‌های مختلفی در محصولات خود استفاده می‌کند که مهم‌ترین آنها دو اسانس با نام تجاری مالاگا و کالیفرنیا هستند.
در حال حاضر به دلیل عدم وجود دانش فنی تولید اسانس در داخل کشور، این مواد به میزان 80 کیلوگرم در سال از خارج تأمین می‏‌گردند و از جمله دلایل طرح این نیاز نیز کاهش وابستگی به منابع خارجی و جلوگیری از خروج ارز که منجر به کاهش هزینه تولید خواهد شد می‌باشد.
از جمله گلوگاه‌های موجود در مسیر رفع این نیاز، کسب دانش فرمولاسیون و سنتز ماده در حجم بالا می‌باشد.

عنوان نیازمندی

سنتز اسانس های تجاری در محصولات بهداشتی

نام کارگزار

ایوان فناوری و نوآوری افرا

مهلت ارسال پیشنهادات

1400/07/20

ارسال پیشنهادات

Info@afrainnovation.com

شماره تماس

021-76251097