ساخت پهپادی که بام خانه‌ها را تعمیر می‌کند!

توسط شهریور 30, 1398 اخبار فناوری

پژوهشگران آمریکایی، نوعی پهپاد ارائه داده‌اند که می‌تواند بام خانه را به تنهایی تعمیر کند.

به نقل از نیوساینتیست، پهپادها گاهی اوقات می‌توانند مزاحمت ایجاد کنند اما در برخی موارد نیز کارآمد هستند. شاید پهپادی که به یک میخ‌کوب مجهز است، بتواند به تعمیر بام خانه کمک کند.

پژوهشگران “دانشگاه میشیگان”(UM)، سیستمی طراحی کرده‌اند که می‌تواند بام خانه را تعمیر کند. این ایده زمانی به ذهن “الا آتکینز”(Ella Atkins)، پژوهشگر دانشگاه میشیگان رسید که مجبور شد بام خانه‌اش را تعمیر کند.

آتکینز و همکارانش در این سیستم جدید، یک میخ‌کوب را به پهپاد متصل کردند. یک سیستم ردیاب حرکت که از زمین کنترل می‌شود، موقعیت دقیق پهپاد را ردیابی می‌کند و پهپاد با کمک این اطلاعات می‌تواند به صورت خودکار روی بام آویزان شود و با استفاده از میخ‌کوب به تعمیر آن بپردازد.

شاید دیدن یک پهپاد مجهز به میخ‌کوب، ترسناک باشد اما پهپاد طوری تنظیم شده که میخ‌ها را به سمت بام پرتاب نکند؛ بلکه سیستم شلیک میخ، با فشار میخ‌کوب به سطح بام صورت می‌گیرد.

آتکینز باور دارد که این پهپادها، جای انسان‌ها را در صنعت اشغال نمی‌کنند. وی افزود: حتی اگر پهپادها به صورت گسترده مورد استفاده قرار بگیرند، باز هم به حمایت انسان‌ها نیاز دارند تا ابزار و مواد مورد نیاز آنها تامین شوند.

این پهپاد برای استفاده‌های تجاری، به یک سیم برق و منبع هوای پنوماتیک مجهز می‌شود تا بتواند مدت بیشتری پرواز کند و همچنین، یک میخ‌کوب حرفه‌ای را به کار می‌برد.

“استیو رایت”(Steve Wright)، پژوهشگر “دانشگاه وست”(UWest) گفت: تنظیمات پهپاد برای استفاده‌های تجاری، دشوار نخواهند بود، بلکه کاری تماشایی و جالب به نظر می‌رسد. وی افزود: موج جدید نوآوری در حوزه ابداع پهپادها، می‌تواند امکان تماس فیزیکی آنها را با اشیا فراهم کند و این سیستم جدید، گامی برای رسیدن به این هدف است.

 

منبع : ایسنا