در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید چه گذشت ؟

توسط مرداد 7, 1398 شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۸ اخبار افرا

نخستین نمایشگاه « فرصت های ساخت داخل و رونق تولید » که با مدیریت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) برگزار گردیده بود به کار خود پایان داد.

در این نمایشگاه ۲۲۰  شرکت بزرگ در حوزه‌های خودرو و قطعات، لوازم خانگی، صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی، مخابرات، صنایع دریایی، نفت، گاز و پتروشیمی ،کمبودها و نیازهای‌شان را به نمایش گذاشته و از صنعتگران، دانشگاهیان، کارگاه‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها دعوت کردند تا برای رفع این نیازها پیشگام شوند. همچنین ۹ انجمن تخصصی صنایع و چهار صندوق حمایتی نیز با هدف ارائه تسهیلات به فعالان حوزه نهضت ساخت داخل در این نمایشگاه حضور داشتند.

ارتباط هدفمند ظرفیت های علمی، صنعتی و سرمایه گذاری از الزامات توسعه پایدار در کشور است. ایوان فناوری و نوآوری افرا در تلاش است تا با برقراری ارتباط موثر و خلق زبان مشترک میان ظرفیت های موجود، در راستای رسیدن به بیشینه بهره وری صنایع گام بردارد. از این رو  عارضه یابی صنایع و تشخیص ابعاد فنی و ساختاری نیازهای صنعتی و معرفی فناوری های با سطح امادگی بالا به صنایع در دستور کار کارشناسان افرا قرار دارد.

نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با هدف ارائه نیازمندی‌های صنایع کشور، داخلی سازی و رونق تولید برگزار گردید و آنچه که این نمایشگاه را از دیگر نمایشگاه‌ها متمایز کرد رویکرد تقاضامحور نمایشگاه بود که موجب شد همه نیازهای صنایع کشور به صورت تجمیع شده در معرض دید صنعتگران، تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و شرکتهای دانش بنیان قرار گیرد. کارشناسان ایوان فناوری و نواوری افرا نیز از ظرفیت این نمایشگاه استفاده کرده و در راستای تحقق بخشیدن به اهداف مجموعه ی افرا گام برداشتند.

در پایان این رویداد معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از انعقاد ۲۵ قرارداد همکاری در طی برگزاری این نمایشگاه خبرداد.

محمدرضا عبدالهی در گفت و گو با ایدرو نیوز افزود : در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی با حضور ۲۲۰ شرکت برگزارشد، بیش از ۱۳۰ تفاهم نامه بین شرکت های تولید کننده و متقاضیان مختلف امضا شد.

او با اشاره به استقبال چشمگیر و خارج از انتظار شرکت کنندگان و بازدید کنندگان از نمایشگاه گفت: در ۳ روز برگزاری نمایشگاه بیش از ۳ هزار و ۳۰۶ مذاکره برای ساخت داخل انجام شده است.