حضور افرا در دومین رویداد تیکاف

توسط اردیبهشت 17, 1398 خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۸ اخبار افرا

رویداد تیکاف

دومین رویداد از طرح تواناسازی کارآفرینان و فناوران (تیکاف) با حضور بیش از ۹۰ مخترع و صاحب طرح در تاریخ ۱۱ الی ۱۳ اریبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار شد.  هدف از برگزاری این دوره، ارائه آموزش طراحی مدل کسب‌وکار و تدوین طرح کسب‌وکار، تیم‌سازی، روش‌های تأمین مالی و آموزش‌های اولیه با محوریت تجاری‌سازی و دستیابی به مهارت‌های لازم برای ایجاد ارزش‌افزوده از اختراعات به مخترعین بود.

 طرح تیکاف آذرماه سال ۹۷ با حمایت بنیاد ملی نخبگان و شبکه نوآوری تهران و با همکاری مرکز شتابدهی نوآوری یاس فعالیت خود را آغاز کرد. هدف نهایی از اجرای این طرح ، تسهیل قسمتی از مسیر تجاری سازی طرح افرادی است که دغدغه تولید ثروت از طرح یا اختراع خود را دارند. 

ما در ایوان فناوری و نوآوری افرا افتخار داشتیم در این رویداد در کنار مخترعین توانمند کشورمان حضور داشته و به ارائه مشاوره در حوزه تجاری سازی فناوری بپردازیم. تجاری سازی طرح ها مستلزم تکمیل ابعاد فنی و عملکرد محصول، ارزش گذاری کارشناسی و شناسایی انواع روش همکاری جهت تجاری سازی می باشد که در جلسات متعدد تلاش کردیم بسته به نوع طرح، پیشنهادات اثربخشی به فناوران عزیز ارائه شود.