تولید ماده منعطف خودترمیم با قابلیت تولید نور

توسط خرداد 26, 1399 اخبار فناوری

محققان سنگاپوری موفق به تولید ماده منعطف باقابلیت خودترمیمی شده اند که از خود نور ساطع می کند و می تواند در صنایع مختلف کاربردهای گوناگونی داشته باشد.

تولید ماده منعطف خودترمیم با قابلیت تولید نورمحققان صنایع الکترونیک همیشه علاقمند به استفاده از محصولات برقی منعطف و خودترمیم بوده اند. ماده جدیدی که در همین راستا تولید شده علاوه بر خاصیت کشسانی در صورت آسیب دیدن خود را ترمیم می کند.

ماده یادشده با استفاده از فناوری موسوم به HELIOS ابداع شده و برای ساخت آن از ورق های لاستیکی شفاف ساخته شده از “ترکیبی منحصر به فرد” از فلورولاستومر و سورفاکتانت استفاده شده است.

فلوئورولاستومرها نوعی لاستیک مصنوعی مبتنی بر فلوروکربن هستند. سورفاکتانت ها هم کشش سطح بین دو مایعات را کاهش می دهند و اغلب به عنوان مواد شوینده استفاده می شوند. این مواد دارای توان عایق بندی بسیار بالایی هستند و امکان ذخیره شارژ الکترونیکی بیشتری در ولتاژهای پایین تر را فراهم می آورند.

از این فناوری می توان در آینده برای تولید نمایشگرهای بی سیم با طول عمر بالا و نیز ساخت ربات های منعطف پوشیدنی و ربات های دیگری با قابلیت امداد و نجات استفاده کرد.

منبع : farsnews.ir

مطالب مرتبط :